In de gemeente Loon op Zand zijn er diverse subsidieregelingen beschikbaar om huiseigenaren en verhuurders te ondersteunen bij het verduurzamen van hun woningen. De Investeringssubsidie Duurzame Energie en Energiebesparing (ISDE) biedt bijvoorbeeld landelijke steun aan woningeigenaren voor woningisolatie en duurzame energieoplossingen zoals warmtepompen en zonneboilers. Daarnaast kunnen monumenteigenaren gebruikmaken van een speciale ISDE-regeling, die rekening houdt met de monumentale status van hun panden.
Naast de ISDE zijn er ook andere regelingen zoals de Subsidieregeling Verduurzaming en Onderhoud Huurwoningen (SVOH) en de Subsidieregeling Verduurzaming voor Verenigingen van Eigenaars (SVVE). Deze regelingen zijn ontworpen om verhuurders en VvE's te helpen bij het verduurzamen van hun eigendommen, bijvoorbeeld door middel van isolatie en duurzame warmteopties. Ons bedrijf, Simpel Subsidie, heeft uitgebreide ervaring met het aanvragen van subsidies voor de ISDE, SVVE en SVOH-regelingen. Wij weten precies hoe we deze subsidies succesvol kunnen regelen, zodat u optimaal kunt profiteren van de beschikbare financiële steun.
Uniek aan de gemeente Loon op Zand is de lokale subsidie voor klimaatbestendige maatregelen. Deze regeling is specifiek voor bewoners van de gemeente en biedt steun voor diverse projecten die bijdragen aan een duurzamere en klimaatbestendige leefomgeving. Dit onderscheidt zich van de landelijke regelingen en biedt een extra stimulans voor lokale verduurzamingsinitiatieven. Voor meer informatie over deze en andere gemeentelijke regelingen kunt u terecht op onze Gemeente isolatie en warmtepomp subsidie pagina.
Wilt u profiteren van de beschikbare subsidies en uw woning of pand verduurzamen? Gebruik dan onze online subsidie-aanvraagtool om snel en eenvoudig uw aanvraag in te dienen. Simpel Subsidie helpt u graag verder met het realiseren van uw duurzame ambities.
Informatie aangeboden door Milieu Centraal
Woningeigenaren kunnen subsidie aanvragen voor woningisolatie (glas, dak, vloer, muur, gevel), duurzame energieopwekking (zonneboiler of warmtepomp), elektrisch koken en voor aansluiting op een warmtenet.
Als je eigenaar-bewoner van een monument bent en als je woning een monumentenstatus heeft en ingeschreven staat als rijks- gemeentelijk of provinciaal monument kom je in aanmerking voor ISDE voor monumenteigenaren.
Verhuurders kunnen subsidie krijgen voor het verduurzamen van één of meerdere bestaande huurwoningen.
Met deze subsidieregeling ontvang je subsidie voor energiebesparende maatregelen, duurzame warmteopties, onderhoudsmaatregelen en voor een maatwerkadvies.
Verenigingen van Eigenaren (VvE) kunnen via de SVVE subsidie krijgen voor het verduurzamen van hun gebouw. Je kunt bijvoorbeeld subsidie krijgen voor isolatie, zonneboilers, warmtepompen en een centrale aansluiting op het warmtenet.
Informatie aangeboden door Milieu Centraal
De Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO) geeft subsidie aan woningeigenaren die gezamenlijk hun woningen willen verduurzamen. Met deze subsidie kan een procesondersteuner ingehuurd worden die een verduurzamingsplan schrijft, zodat het renovatieproject opgeschaald kan worden.
Waterschap De Dommel heeft subsidie voor grotere klimaatbuffers. Bij grotere klimaatbuffers kun je denken aan wadi’s, voorzieningen onder de grond die water opvangen, zaksloten en verhardingen die water doorlaten, maar ook het afkoppelen van regenwater en de aanschaf van een regenton krijgen subsidie.
De gemeente Loon op Zand geeft subsidie voor verschillende klimaatbestendige maatregelen.
Een duurzaamheidsadvies van een Duurzame Monumenten (DuMo) adviseur zorgt ervoor dat je monument verduurzaamd wordt met oog voor de monumentale waarden. Het Restauratiefonds geeft tot 50% subsidie op de kosten voor het advies.
De provincie Noord-Brabant ondersteunt burgerinitiatieven voor waterberging en -infiltratie in bebouwd gebied, het aanleggen van groen op plekken die eerst verhard waren of het aanleggen van groen voor meer biodiversiteit. Ook het gezamenlijk aanleggen van groene daken met minimaal drie eigenaren valt onder de mogelijkheden.
Gemengde VvE's of verhuurders van één of meerdere huurwoningen komen in aanmerking voor de Stimuleringsregeling (SAH) als ze hun bestaande huurwoning(en) aardgasvrij maken door deze aan te sluiten op een warmtenet.
In dit landelijke ontzorgingsprogramma krijgen woningeigenaren van rijksmonumenten niet alleen 50% korting op verduurzamingsadvies, maar worden ze ook gratis geadviseerd en begeleid richting concrete uitvoering van verduurzamingsmaatregelen. Denk aan het tegenlezen van offertes van aannemers of het meegaan naar het vooroverleg bij de gemeente.