In de gemeente Gennep zijn er diverse subsidieregelingen beschikbaar die huiseigenaren en verhuurders helpen bij het verduurzamen van hun woningen. De Investeringssubsidie duurzame energie en energiebesparing (ISDE) is een nationale regeling die woningeigenaren de mogelijkheid biedt om subsidie aan te vragen voor woningisolatie, zoals glas-, dak-, vloer-, muur- en gevelisolatie, en voor duurzame energieoplossingen zoals zonneboilers en warmtepompen. Daarnaast kunnen monumenteigenaren die hun woning willen verduurzamen ook gebruikmaken van de ISDE voor monumenteigenaren, mits hun woning de juiste monumentenstatus heeft.
Voor verhuurders is er de Subsidieregeling Verduurzaming en Onderhoud Huurwoningen (SVOH), waarmee zij subsidie kunnen verkrijgen voor het verduurzamen van bestaande huurwoningen. Deze regeling omvat energiebesparende maatregelen, duurzame warmteopties en onderhoudsmaatregelen. Verenigingen van Eigenaren (VvE) kunnen op hun beurt gebruikmaken van de Subsidieregeling Verduurzaming voor Verenigingen van Eigenaars (SVVE), die subsidies biedt voor isolatie, zonneboilers, warmtepompen en centrale aansluitingen op het warmtenet.
Naast deze nationale regelingen zijn er in Gennep ook lokale subsidies die afwijken van de landelijke opties. Een goed voorbeeld hiervan is de Subsidie afkoppelen regenwater Gennep, die door de gemeente Gennep en het Waterschap Limburg wordt aangeboden. Deze subsidie stimuleert inwoners om hun regenwaterafvoer af te koppelen van het riool. Voor meer gedetailleerde informatie over gemeentelijke isolatie en warmtepomp subsidieregelingen, kunt u terecht op onze Gemeente isolatie en warmtepomp subsidie pagina.
Bij Simpel Subsidie hebben we uitgebreide ervaring met het aanvragen van subsidies voor de ISDE (zowel zakelijk als particulier), SVVE en SVOH regelingen. Onze expertise zorgt ervoor dat u zonder zorgen kunt profiteren van deze financiële voordelen. Gebruik onze online tool om direct uw subsidieaanvraag te starten en zet de eerste stap naar een duurzamere toekomst.
Informatie aangeboden door Milieu Centraal
Je kunt subsidie krijgen op isolatie & glas, ventilatie, warmtepompen, warmtenetaansluiting, koken op elektriciteit en zonneboilers.
Als je eigenaar-bewoner van een monument bent en als je woning een monumentenstatus heeft en ingeschreven staat als rijks- gemeentelijk of provinciaal monument kom je in aanmerking voor ISDE voor monumenteigenaren.
Verhuurders kunnen subsidie krijgen voor het verduurzamen van één of meerdere bestaande huurwoningen. Met deze subsidieregeling ontvang je subsidie voor energiebesparende maatregelen, duurzame warmteopties, onderhoudsmaatregelen en voor een maatwerkadvies.
Verenigingen van Eigenaren (VvE) kunnen via de SVVE subsidie krijgen voor het verduurzamen van hun gebouw. Je kunt bijvoorbeeld subsidie krijgen voor isolatie, zonneboilers, warmtepompen en een centrale aansluiting op het warmtenet.
Informatie aangeboden door Milieu Centraal
De Rijksoverheid geeft subsidie per opgewekt kilowattuur (kWh) stroom voor zonnepanelen aan VvE's. Dat kan voor installaties met een piekvermogen van 15 kWp tot en met 6 MWp.
Een duurzaamheidsadvies van een Duurzame Monumenten (DuMo) adviseur zorgt ervoor dat je monument verduurzaamd wordt met oog voor de monumentale waarden. Het Restauratiefonds geeft tot 50% subsidie op de kosten voor het advies.
De gemeente Gennep en het Waterschap Limburg geven samen een subsidie als je je regenwaterafvoer afkoppelt van het riool.